T95V685K010HZSL
Mfr.Part #
T95V685K010HZSL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1410
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.6416mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
V
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
6.8μF
Length :
3.6322mm