T95V475M016ESSL
Mfr.Part #
T95V475M016ESSL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1410
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6322mm
Published :
Voltage - Rated :
16V
Width :
2.6416mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Manufacturer Size Code :
V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm