T95V475M016CZAL
Mfr.Part #
T95V475M016CZAL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1410
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Width :
2.6416mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Voltage - Rated :
16V
Manufacturer Size Code :
V
Length :
3.6322mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Capacitance :
4.7μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C