T95V335K020ESSL
Mfr.Part #
T95V335K020ESSL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1410
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6322mm
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
Capacitance :
3.3μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.6416mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Ratings :
COTS
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm