T95V335K020CZSL
Mfr.Part #
T95V335K020CZSL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1410
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
3.3μF
Manufacturer Size Code :
V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
2.6416mm
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
Length :
3.6322mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%