T95V156M004LZAL
Mfr.Part #
T95V156M004LZAL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 15UF 20% 4V 1410
Tantalum Capacitors
Published :
Capacitance :
15μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
3.6322mm
Mount :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Tolerance :
±20%
Width :
2.6416mm
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Manufacturer Size Code :
V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm