T95V156K004CZAL
Mfr.Part #
T95V156K004CZAL
Package / Case
1410 (3727 Metric)
Description
CAP TANT 15UF 10% 4V 1410
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1410 (3727 Metric)
Capacitance :
15μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Width :
2.6416mm
Length :
3.6322mm