T95S685M004HZAL
Mfr.Part #
T95S685M004HZAL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 4V 1507
Capacitance :
6.8μF
Voltage - Rated :
4V
Length :
3.6322mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Manufacturer Size Code :
S
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Width :
1.8288mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Mount :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±20%