T95S685K004HZSL
Mfr.Part #
T95S685K004HZSL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 4V 1507
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
3.6322mm
Voltage - Rated :
4V
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.8μF
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.8288mm
Manufacturer Size Code :
S
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm