T95S475M6R3CSAL
Mfr.Part #
T95S475M6R3CSAL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 1507
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±20%
Width :
1.8288mm
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Capacitance :
4.7μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
S
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Length :
3.6322mm
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C