T95S335K016EZAL
Mfr.Part #
T95S335K016EZAL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1507
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
S
Published :
Width :
1.8288mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
3.3μF
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6322mm