T95S335K010HZSL
Mfr.Part #
T95S335K010HZSL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1507
Capacitance :
3.3μF
Conformal Coated
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
S
Voltage - Rated :
10V
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Tolerance :
±10%
Length :
3.6322mm
Width :
1.8288mm
Max Operating Temperature :
125°C