T95S225M016HZSL
Mfr.Part #
T95S225M016HZSL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 1507
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6322mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Published :
Mounting Type :
Capacitance :
2.2μF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Width :
1.8288mm
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)