T95S155M020LSSL
Mfr.Part #
T95S155M020LSSL
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 20V 1507
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
1.5μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.8288mm
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6322mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C