T95S155K025EZAL
Mfr.Part #
T95S155K025EZAL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 25V 1507
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Length :
3.6322mm
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Manufacturer Size Code :
S
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Capacitance :
1.5μF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.8288mm