T95S106M004HZSL
Mfr.Part #
T95S106M004HZSL
Description
CAP TANT 10UF 20% 4V 1507
Voltage - Rated :
4V
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Width :
1.8288mm
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
10μF
Length :
3.6322mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C