T95S106K004EZAL
Mfr.Part #
T95S106K004EZAL
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 4V 1507
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
4V
Manufacturer Size Code :
S
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Tolerance :
±10%