T95S105M035EZAL
Mfr.Part #
T95S105M035EZAL
Description
CAP TANT 1UF 20% 35V 1507
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6322mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.8288mm
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm