T95S105K035EZAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95S105K035EZAL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 1UF 10% 35V 1507
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Feature :
High Reliability
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Size / Dimension :
0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
Package / Case :
1507 (3718 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.8288mm
Type :
Conformal Coated
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.056 1.42mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
S
Ratings :
COTS
Length :
3.6322mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)