T95R687K6R3LSSL
Mfr.Part #
T95R687K6R3LSSL
Description
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2824
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Voltage - Rated :
6.3V
Length :
7.1882mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
680μF
Width :
5.9944mm