T95R687K6R3HSSL
Mfr.Part #
T95R687K6R3HSSL
Description
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2824
Capacitance :
680μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.1882mm
Width :
5.9944mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Voltage - Rated :
6.3V