T95R686K025HSAL
Mfr.Part #
T95R686K025HSAL
Description
CAP TANT 68UF 10% 25V 2824
Length :
7.1882mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
68µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm
Tolerance :
±10%
Width :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Voltage - Rated :
25V