T95R686K016HZAL
Mfr.Part #
T95R686K016HZAL
Description
CAP TANT 68UF 10% 16V 2824
Width :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm
Length :
7.1882mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
16V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm