T95R686K016EZAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95R686K016EZAL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 68UF 10% 16V 2824
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
7.1882mm
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Manufacturer Size Code :
R
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
68µF
Width :
5.9944mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Reliability
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
Conformal Coated
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C