T95R397K6R3LZSL
Mfr.Part #
T95R397K6R3LZSL
Description
CAP TANT 390UF 10% 6.3V 2824
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
390µF
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Length :
7.1882mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Conformal Coated
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated :
6.3V