T95R337M010LZAL
Mfr.Part #
T95R337M010LZAL
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2824
Tantalum Capacitors
Mount :
13 Weeks
Manufacturer Size Code :
R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
5.9944mm
Capacitance :
330µF
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.1882mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
COTS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Voltage - Rated :
10V