T95R337M004ESAL
Mfr.Part #
T95R337M004ESAL
Description
CAP TANT 330UF 20% 4V 2824
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Tolerance :
±20%
Width :
5.9944mm
Published :
Ratings :
COTS
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.1882mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
High Reliability
Capacitance :
330µF
Min Operating Temperature :
-55°C