T95R337K016HZSS
Mfr.Part #
T95R337K016HZSS
Description
CAP TANT 330UF 10% 16V 2824
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
110mOhm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
5.9944mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
330µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
7.1882mm