T95R337K010HSAL
Mfr.Part #
T95R337K010HSAL
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2824
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
330µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Type :
Conformal Coated
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated :
10V
13 Weeks
Feature :
High Reliability
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Length :
7.1882mm
Tolerance :
±10%
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C