T95R337K004EZAL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95R337K004EZAL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 330UF 10% 4V 2824
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Voltage - Rated :
4V
Length :
7.1882mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
High Reliability
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Capacitance :
330µF
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
COTS
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
5.9944mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Manufacturer Size Code :
R
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)