T95R227M6R3CZAL
Mfr.Part #
T95R227M6R3CZAL
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2824
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
220μF
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Width :
5.9944mm
Length :
7.1882mm