T95R227M016HZAS
Mfr.Part #
T95R227M016HZAS
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Description
CAP TANT 220UF 20% 16V 2824
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Capacitance :
220μF
Manufacturer Size Code :
R
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
7.1882mm
Width :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%