T95R227M010HSAL
Mfr.Part #
T95R227M010HSAL
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2824
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220μF
Length :
7.1882mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm
Width :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)