T95R226K050LZSS
Mfr.Part #
T95R226K050LZSS
Description
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
7.1882mm
Width :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
390mOhm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C