T95R226K050EZSS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95R226K050EZSS
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Type :
Conformal Coated
Manufacturer Size Code :
R
Length :
7.1882mm
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
5.9944mm
Mount :
Surface Mount
Ratings :
COTS
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
High Reliability
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
390mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C