T95R187M016HZSS
Mfr.Part #
T95R187M016HZSS
Description
CAP TANT 180UF 20% 16V 2824
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Manufacturer Size Code :
R
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130mOhm
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Length :
7.1882mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Width :
5.9944mm
Ratings :
COTS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
180µF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm