T95R187M016EZSL
Mfr.Part #
T95R187M016EZSL
Description
CAP TANT 180UF 20% 16V 2824
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Capacitance :
180µF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
7.1882mm
Type :
Conformal Coated
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm