T95R187K6R3LSAL
Mfr.Part #
T95R187K6R3LSAL
Description
CAP TANT 180UF 10% 6.3V 2824
Width :
6mm
Manufacturer Size Code :
R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Voltage - Rated :
6.3V
Pbfree Code :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
180µF
Length :
7.2mm
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Tan Delta :
0.08
Ratings :
COTS
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Leakage Current :
0.0108mA
Feature :
High Reliability
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tolerance :
±10%
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm