T95R187K016HSAL
Mfr.Part #
T95R187K016HSAL
Description
CAP TANT 180UF 10% 16V 2824
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Capacitance :
180µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
7.1882mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Width :
5.9944mm
Type :
Conformal Coated
Manufacturer Size Code :
R
Max Operating Temperature :
125°C