T95R157M020CSAL
Mfr.Part #
T95R157M020CSAL
Description
CAP TANT 150UF 20% 20V 2824
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
150µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.1882mm
Type :
Conformal Coated
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C