T95R157K020HZAS
Mfr.Part #
T95R157K020HZAS
Description
CAP TANT 150UF 10% 20V 2824
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150µF
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Length :
7.1882mm
Width :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C