T95R157K020CSAS
Mfr.Part #
T95R157K020CSAS
Description
CAP TANT 150UF 10% 20V 2824
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
5.9944mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Capacitance :
150µF
Tolerance :
±10%
Length :
7.1882mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Mount :
Voltage - Rated :
20V