T95R156M035HSAL
Mfr.Part #
T95R156M035HSAL
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2824
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.1882mm
Published :
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±20%
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated :
35V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm