T95R156M035EZSL
Mfr.Part #
T95R156M035EZSL
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2824
Length :
7.1882mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Feature :
High Reliability
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
15μF
Type :
Conformal Coated
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm