T95R156K035LZAL
Mfr.Part #
T95R156K035LZAL
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2824
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Width :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.1882mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C