T95R156K035HSAL
Mfr.Part #
T95R156K035HSAL
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2824
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.1882mm
Tolerance :
±10%
Published :
Width :
5.9944mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
35V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Capacitance :
15μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C