T95R127M010LZSL
Mfr.Part #
T95R127M010LZSL
Description
CAP TANT 120UF 20% 10V 2824
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm
Capacitance :
120μF
Width :
5.9944mm
Type :
Conformal Coated
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Length :
7.1882mm