T95R127K020LZAS
Mfr.Part #
T95R127K020LZAS
Description
CAP TANT 120UF 10% 20V 2824
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.1882mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
120μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Width :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C