T95R127K010HZAL
Mfr.Part #
T95R127K010HZAL
Description
CAP TANT 120UF 10% 10V 2824
Length :
7.1882mm
Width :
5.9944mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm
Capacitance :
120μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C