T95R107K025HSZS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95R107K025HSZS
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 25V 2824
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Conformal Coated
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Ratings :
COTS
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Capacitance :
100μF
Length :
7.1882mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
25V
Width :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C